Алмазні диски для різання каменю. Поради щодо вибору.

Алмазні диски для різання каменю. Поради щодо вибору.

З цієї статті ви дізнаєтеся про те, що являють собою алмазні диски, про їх відмінності і схожості. Стаття розповість, як правильно підібрати відрізні круги для робіт по каменю, де краще застосувати той чи інший вид. Також у статті містяться поради щодо використання відрізних алмазних дисків.

Різновиди алмазних відрізних кругів

Надміцні алмазні кристали можуть різати все що зустрічається в побуті і будівництві. Створений на їх основі алмазний диск пристосований для постійної роботи, так як елементи ріжучого шару стійкі до зносу.

Диски можуть бути трьох видів:

Диск “Сегментний”

Являє собою сталевий диск з рівномірно вирізаними ділянками по зовнішній кромці. Їх розташування точне так як і відстань між ними. На зовнішньому краї сегментів знаходиться ріжучий (робочий) алмазний шар. Діаметр для ручного інструменту – від Ø150 до 230 мм (ширина 2-3,5 мм); для верстатів – від Ø180 до 600 мм (ширина 3-4 мм). Машини на кар’єрах і заводах можуть мати диски діаметром 2 і більше метрів при ширині робочої поверхні до 30 мм.

Принцип дії та особливості роботи. Напаяні  елементи на високій швидкості ріжуть матеріал, який відколюється відносно великими частками – до 2-3 мм.

Головна перевага – ріже будь-які включення в матеріалі, в тому числі арматуру. Малий нагрів завдяки вентиляційним розрізам в полотні диску.

Де краще застосовувати. Чудово підходить для різання брил каменю і конструктивного бетону – там, де потрібно не філігранна точність, а швидкість і ефективність різання. Зазвичай це роботи по облицюванні каменем, прорізка пазів, демонтаж.

Диски “Турбо”

У «ручному» виконанні – диск Ø 115-230 мм з сегментами, розташованими під кутом до нормалі диска. Алмазні сегменти напаяні по діаметру диска їх ширина 1-3 мм.

Принцип дії. Кромка у вигляді конуса робить стартовий надріз, після чого напайки плавно зрізують матеріал.

Середні показники швидкості і точності.

Головна перевага – мінімальна вібрація, плавний хід інструменту, зручний контроль під час роботи.

Де краще застосовувати – штучний і натуральний оздоблювальний камінь. Керамічний і сухопресована цегла, піщаник,граніт. Не бажано для залізобетону.

Суцільна кромка.

Не має ребер, граней, зубів. На сталевому диску є суцільна робоча поверхня.

Застосовують для різки кераміки, керамограніту, мармуру круги Ø 105-360 мм (ручні болгарки і малі відрізні верстати).

Принцип дії. Робоча кромка дбайливо вирізає заглибину не створюючи ударних навантажень.

Головна перевага. Суцільна робоча поверхня ріже плавно і створює точний виріз без викришувань.

Де краще застосовувати. Диски алмазні суцільні використовують для різання керамічної плитки і керамограніту , мармуру. Як правило, застосовується «мокрий різ» – з водяним охолодженням. Цей тип відрізних кругів найкраще підходить для елітних дорогих матеріалів з натурального каменю.

Диски з суцільною кромкою для точних робіт.

Спеціально для високоточної різання розроблені тонкі алмазні диски. Їх ширина складає всього 1,2-1,5 мм при діаметрі від 125 до 350 мм. Такі параметри зобов’язують використовувати їх тільки в верстатах для того, щоб виключити ривки і удари. Тонкі диски розрізняються по висоті кромки, яка залежить від діаметра: Ø 125-180 – 6-8 мм; Ø 180-350 – 8-20 мм.

В основному тонкі алмазні диски застосовують у випадках, коли потрібно зробити рівну видиму грань зрізу, наприклад, при укладанні натурального каменю або керамогранита.

Особливості вибору та роботи з алмазними дисками

Як вибрати алмазний диск?

Вирішення конкретних завдань. Щоб чітко зрозуміти, який диск вам потрібен, слід вивчити можливості їх різних видів, наведені в цій статті. Якщо належить працювати з різними видами каменю, потрібно придбати під кожну роботу (а у випадку з плиткою і керамогранітом – під кожну товщину) окремий диск. Спроба застосовувати грубі алмазні диски на обробному матеріалі «з економії», швидше за все, обернеться псуванням матеріалу.

Можливості інструменту. Орієнтуйтеся тільки на той інструмент, який є в наявності, або буде придбаний. Практично всі сучасні виробники комплектують диски посадочними кільцями, які дозволяють встановлювати їх на різні діаметри валів – з’ясуйте це при покупці,а також властивості самого диска (максимальні оберти, матеріал) .

Які напайки найміцніші?

Варіантів комбінацій матеріалів для виготовлення ріжучих елементів дуже багато, вони відносяться до класу «Надміцні».

Залежно від вмісту алмазних зерен,зв’язок -елементи різання мають різні властивості, назви і призначення.

Температура і пил – головні проблеми алмазної обробки.

При ударному або притискному контакті посилюється сила тертя напайки і матеріалу. Це створює високу температуру – інструмент перегрівається і деформується, втрачаючи при цьому свої робочі властивості. У побутових недорогих інструментах з функцією алмазного різання часто передбачений повітропровід, до якого підключається порохотяг. Таким чином забирається пил, крихта і відбувається повітряне охолодження інструменту у  контактних місцях.

Для того щоб уникнути перегріву  машинам, верстататам і деяким потужним стаціонарним інструментам потрібно більш досконала система охолодження – рідинна. Їх оснащують подачею води, яка знімає надлишкову температуру і зв’язує пил. При цьому утворюється безперервний організований потік брудної води, але для будівництва або виробництва – це не проблема.+

Який би диск ви не вибрали, пам’ятайте, що використовувати його можна тільки за прямим призначенням. Враховуючи його дорожнечу, не варто намагатися різати метал диском для каменю – він швидко зіпсується. Ручне різання болгаркою – процедура підвищеної небезпеки, тому пам’ятайте про техніку безпеки і застосовуйте засоби індивідуального захисту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *